You are currently viewing 10 rzeczy, które KAŻDA Z NAS powinna mieć w swojej szafie jesienią.

10 rzeczy, które KAŻDA Z NAS powinna mieć w swojej szafie jesienią.

Wy również to słyszycie? Jeśli mnie słuch nie myli, to szelest spadających liści, a to oznacza, że jesień przywędrowała już do nas w całej swojej okazałości. Jak można zauważyć, towarzyszą nam zarówno jej piękne i kolorowe aspekty, jak i te ponure i deszczowe. Mimo że rozpoczęłam wpis od nawiązania do pogody, to nie ona będzie głównym tematem dzisiejszych rozważań, a raczej coś, co pod pewnym względem się z nią łączy.

Pomówimy dzisiaj o ubraniach. A dokładniej przedstawię wam listę dziesięciu rzeczy, w które każda kobieta powinna zaopatrzyć swoją szafę tej jesieni. 

  1. Zacznijmy od czegoś oczywistego – swetry/golfy/ubrania „swetropodobne”

Ciepłe (zarówno pod względem materiału, jak i koloru) sweterki to coś, bez czego nie można sobie wyobrazić jesieni. Ogrzewają nas w chłodne wieczory, budują poczucie komfortu, przez co czujemy się w nich dobrze. Golfy dodatkowo zakrywają szyję, która jest delikatnym obszarem ciała i którą w chwili stresu instynktownie zakrywamy. 

  1. Skoro mowa o zakrywaniu szyi to nie można zapomnieć o ważnym elemencie garderoby, czyli o szaliku.

Miły w dotyku, przyjemny, długi i w ciepłych kolorach idealnie sprawdzi się na jesień. Jest nie tylko dobrym stylistycznie dodatkiem, ale również praktycznym, który ochrania nas przed zimnem i ewentualnym przeziębieniem. Przecież żadna z nas nie chce tracić czasu na katar albo zapalenie gardła, kiedy jesień aż prosi, aby ją podziwiać. 

  1. Kolejnym ważnym elementem garderoby podczas jesieni jest płaszcz

Na rynku dostępne są różne kolory i fasony, więc na pewno każda z nas znajdzie coś, w czym poczuje się dobrze. Płaszcz wygląda elegancko, przez co dodaje nam pewności siebie oraz klasy. Nadaje się idealnie na romantyczne wieczory z kawą w dłoni i słuchawkach w uszach. 

  1. Skoro pojawił się szalik, to warto wspomnieć o czapce

Na słowo “czapka” przed oczami wielu osób ukazuje się wspomnienie naszych mam, które uparcie prosiły, abyśmy je nosiły. Podobnie jak w sprawie płaszcza, mamy do wyboru milion propozycji. Czapka zakrywa nasze uszy, co w wietrzne dni może być zbawienne dla nas i naszego zdrowia. Być może troszkę żartobliwie, ale bywa również tak, że żyjąc w pośpiechu, zapomnimy się uczesać lub zauważymy przetłuszczające się pasemko, które sprawnie możemy ukryć pod czapką. To oczywiście propozycja na tzw. nagłe wypadki. Wtedy czapka może nam dodać sporo pewności siebie, prawda? 

  1. Buty na koturnie. 

Wraz z kilkoma centymetrami dodadzą nam również dużo odwagi i przyprawią o poczucie elegancji. W zestawieniu z płaszczem, golfem i kawą uczynią naszą stylówkę niepowtarzalną. Wyobrażacie sobie spacer po parku wśród kolorowych liści w tej właśnie stylizacji? Idealna sceneria do romantyzowania swojej codzienności i docenienia ulotnych chwil życia. 

  1. Skarpety

Ciepłe, bawełniane skarpety to coś, co tylko geniusz mógł stworzyć. Budują one poczucie komfortu, ale i pozwalają wyrazić siebie poprzez rozmaite wzory i kolory. Można łączyć je w różne pary, zakładać kolorowe do stonowanych outfitów lub ogólnie troszkę z nimi poeksperymentować. Niby zwykłe skarpety, a potrafią pobudzić naszą kreatywność. 

  1. Ciepła piżamka.

To element garderoby, w którym nie każdy nas zobaczy, ale wybierając piżamę na jesień, kierujmy się przede wszystkim wygodą, pamiętając o walorach estetycznych. Życie jest za krótkie, żeby spać w brzydkiej piżamie. 🙂

  1. Rajstopy

W momencie, kiedy decydujemy się założyć spódniczkę lub sukienkę, zbawienne mogą się dla nas okazać grube i ciepłe rajstopy. Nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, ponieważ skutecznie chronią nas przed niskimi temperaturami. 

  1. Rękawiczki.

Rękawiczki kojarzą się nam bardziej z zimą, ale jesienią również powinno się o nich pamiętać. Chronią dłonie przed zimnem i nie narażają ich na wysuszenie. Z troski o nasze dłonie starajmy się pamiętać o rękawiczkach i mieć je zawsze przy sobie. 

  1. Na miejscu dziesiątym mogłoby się znaleźć parę rzeczy, ciepłe sukienki lub spódnice, parasolka (która nie do końca jest ubraniem, ale może stać się elementem garderoby).

Pozostawię to miejsce jednak dla was. Każda z nas ma coś, co nosi niezależnie od pory roku. Tutaj właśnie swoje miejsce znajduje ta rzecz. Pamiętajcie jednak o ubieraniu się zgodnie z prognozą pogody!

To tylko kilka przykładów ubrań, które warto mieć w swojej szafie jesienią, ale moda jest na tyle uniwersalna, że każda z nas może skomponować własną listę TOP dziesięciu rzeczy, które chce mieć w swojej szafie. Ubrania to tylko kawałki garderoby, ale te kawałki składają się na jedną całość. Ubierajcie się tak, jak czujecie, w taki sposób, aby czuć się dobrze w swojej skórze… tzn. ubraniach. 🙂 

Dodaj komentarz