You are currently viewing Biały sweter w czarne paski – podstawy paryskiego stylu jesienią + moje propozycje

Biały sweter w czarne paski – podstawy paryskiego stylu jesienią + moje propozycje

Zanim przejdziemy do głównej części wpisu, pozwólcie, że zadam wam jedno pytanie do własnej refleksji. Co pierwsze przychodzi wam na myśl, podczas rzucenia hasła “moda francuska”? Zastanówcie się przez chwilę… Jestem prawie pewna, że wyobraziłyście sobie kobietę, w wieku około 25 lat, ubraną w granatowe jeansy, w eleganckich butach, z czerwonym beretem na głowie i… białym swetrem w czarne paski. Zgadłam, prawda?

Swego czasu ten właśnie sweter podbił Instagram i jak bumerang nieustannie powraca do mody – albo może nawet nigdy jej nie opuścił. Biały sweter w czarne paski to element, który zdecydowanie warto mieć w swojej szafie ze względu na jego elegancję i łatwość wystylizowania. Trendy w modzie bywają zmienne, ale mogę wam zagwarantować, że tej jesieni ujrzycie niejedną kobietę ubraną w taki sweter. 

Francuski styl jest subtelny, kobiecy, a przy tym niebywale elegancki, dlatego nie należy się dziwić, że ten właśnie sweter jest chętnie noszonym elementem garderoby. Wystylizowany wraz z delikatną biżuterią tworzy wrażenie świeżej, naturalnej, ale podkreślonej stylizacji, idealnej na codzienne oraz (nie)codzienne wyjścia. 

Czemu akurat ten sweter zyskał aż taką popularność?

Za wprowadzeniem swetra w wielki świat mody stoi francuska marka Céline. W jej ślady poszły modowe influencerki i marki fast fashion. Tym sposobem sweter ten został rozpowszechniony na szerszą skalę i zyskał ogromną popularność

Jak stylizować sweter w paski i gdzie go kupić? 

Jeśli chodzi o zakup, to możliwości jest wiele. Coraz więcej sklepów oferuje właśni taki model. Najłatwiej będzie go zamówić przez internet, ale zapewne tej jesieni będzie on również dostępny stacjonarnie w wielu sklepach. 

W zestawieniu, z czym najlepiej go nosić francuski sweter w czarno-białe paski? 

Przez swoją subtelność ten element garderoby będzie pomocny przy budowaniu wielu outfitów. Najlepiej sprawdzi się w klasycznej wersji z niebieskimi jeansami i butami na płaskiej podeszwie. Można też go zarzucić na siebie, przewiązując luźno pod szyją – w takim wydaniu będzie ładnym wykończeniem do niebieskiej oversizowej koszuli. Sprawdzi się również idealnie jako dodatek do czarnej, obcisłej spódniczki. W połączeniu z delikatną, złotą biżuterią i fryzurą w estetyce clean look stworzy niebywale elegancką stylizację. Można dodać do niej również niewielką torebkę oraz czarne buty na płaskiej podeszwie z dodatkiem białych ocieplaczy na łydkach. Wersję bardziej elegancką można też stworzyć, zamieniając spódniczkę na garniturowe spodnie. W połączeniu z klasyczną koszulą założoną pod sweter w paski wykreujemy perfekcyjne połączenie bussines casual.

Już pewnie wiecie, dlaczego ten sweter jest takim hitem. To nie tylko przez jego wizualne aspekty, ale również przez niebywałe możliwości w kreacji stylizacji. Tej jesieni, ten biały sweter w czarne paski może okazać się waszym sprzymierzeńcem. Jeśli jeszcze go nie macie – nie pozostało teraz już nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy…

Dodaj komentarz