You are currently viewing Nadeszło lato! Jakie sukienki nosić latem?

Nadeszło lato! Jakie sukienki nosić latem?

Nadeszło lato! Słońce, lekki wiaterek, urlop – plaża, szum fal i złoty piasek, górskie wędrówki, chill nad jeziorkiem… Co nosić latem, jakie sukienki sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Jakie materiały nosić latem

Lato to najgorętsza z pór roku, więc szczególnie ważnym wyborem, gdy chodzi o dobór sukienki, jest jej materiał. Warto postawić na cienką bawełnę czy wiskozę albo, coś bardziej naturalnego, len. Ważne, by wybrać coś, co będzie dość przewiewne, a jednocześnie będzie absorbować wodę – chłonąć pot.

Kolory i wzory sukienek na lato

Latem chce się trochę bardziej – ładnie ubrać, zabłysnąć. W końcu widać nasze stylizacje, nie są już skrywane pod płaszczem czy grubą kurtką. Warto się pokazać prawdziwą siebie – a może też w doborze stroju wykorzystać dopamine dressing, o którym pisałyśmy TUTAJ.

Latem sprawdzą się sukienki:

  • Białe, gładkie – klasycznie eleganckie, nieprzyciągające słońca.
  • Kolorowe – lato to czas, kiedy aż chce się nosić kolory. Czerwień, róż, pomarańcz, niebieski, fiolet… Cała tęcza! Wybierz swój ulubiony kolor lub taki, w którym po prostu czujesz się pewnie.
  • Sukienki kwiatowe – latem królują wzory kwiatowe i roślinne. Drobne kwiatuszki, duże kwiaty, zielone liście? Sprawdzą się różne.

Jaka długość sukienki na lato?

Na lato sprawdzą się różne długości sukienek.

  • Sukienka mini – najoczywistszy wybór. Coś krótkiego, zwiewnego, co pozwala odsłonić nieco ciała i opalić się.
  • Sukienka maxi – dziwne? Wcale nie! Sukienka długa świetnie sprawdzi się na lato. Dla pań z kompleksami (choć chcemy wierzyć, że wszystkie akceptujecie swoje różnorodne i piękne ciała i zakrywanie czegoś nie będzie dla was argumentem). Długa sukienka osłania również przed słońcem.
  • Sukienka midi – coś po środku.

Dekolt na zakładkę – coś dla mam

Jednym z hitów jest dekolt na zakładkę. Świetnie wygląda, ale jest też praktyczny – świetnie sprawdzi się u mam karmiących, bo łatwo rozsunąć sukienkę, by mieć dostęp do piersi.

Sukienki, które polecamy z naszej kolekcji:

Dodaj komentarz