You are currently viewing Sztuka noszenia sukienek mini – jak wyglądać elegancko i z klasą?

Sztuka noszenia sukienek mini – jak wyglądać elegancko i z klasą?

Sukienki mini to doskonały wybór na wiele różnych okazji, a już w szczególności na cieplejsze dni, gdy można pozwolić sobie na odsłonięcie nóg. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dobrać poszczególne modele, aby całość prezentowała się elegancko i z klasą. Podpowiadamy.

Spis treści:

  1. Sztuka noszenia sukienek mini – jaki krój wybrać?
  2. Jakość materiału ma znaczenie
  3. Sukienka dopasowana do okoliczności
  4. Sztuka noszenia sukienek mini – dobierz właściwe dodatki

Sztuka noszenia sukienek mini – jaki krój wybrać?

Sukienki mini to dobra propozycja dla pań, które szukają kreacji na każdą okazję. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda sztuka noszenia sukienek mini i o czym należy pamiętać w pierwszej kolejności. Na pewno podstawą zakupu takiej sukienki jest jej krój. Jeśli chcesz, aby była to sukienka na lata, która zachwyca swoją elegancją, wybierz niezbyt krótki model, najlepiej dopasowany do twojego wzrostu. Ważne jest także to, abyś to ty czuła się komfortowo, nosząc ją. Zamiast kierować się tylko i wyłącznie modą, wybieraj to, co pasuje do ciebie.

Jakość materiału ma znaczenie

Nawet najpiękniejsza sukienka zaprezentuje się słabo, jeśli wykonana będzie z niskiej jakości materiału. Jeśli szukasz kreacji, która zachwycać będzie latami, zdecydowanie powinnaś zwracać uwagę na to, z czego jest wykonana. W przypadku mini na co dzień może to być bawełna, czy przewiewny len, a w przypadku sukienek wyjściowych wiskoza lub jedwab. To jakość materiału często decyduje o tym, jak dany krój będzie układał się na ciele, a także, jak zachowa się podczas prania.

Sukienka dopasowana do okoliczności

Oczywiście wybrana przez ciebie mini powinna być dopasowana także do danej okazji. Klasyczna, czarna sukienka sprawdzi się podczas ważnych uroczystości. Możesz założyć ją do teatru, czy na oficjalne przyjęcie. Kolorowa mini sprawdzi się natomiast podczas ciepłych, letnich dni i bez problemu założysz ją na wyjście z przyjaciółmi, czy wakacyjną wycieczkę. Oba modele powinny znaleźć się w twojej szafie.

Sztuka noszenia sukienek mini – dobierz właściwe dodatki

O tym, jak prezentować się będzie twoja kreacja, świadczą również dobrane akcesoria. To one podkreślają twój styl i definiują go. Eleganckie sukienki mini w jednym kolorze, można zestawić na przykład z subtelnymi sandałkami na cienkim obcasie. Do tego dobierz torebkę na ramię w tym samym odcieniu i efektowną biżuterię. Sukienki na co dzień, które pełne są kolorów i printów, z całą pewnością zadowolą się minimalistycznymi dodatkami, takimi jak kopertówka, czy czółenka. Modnym połączeniem jest także zestawianie sukienki mini z krótkimi trampkami.

Sukienki mini powinny znaleźć się w każdej garderobie. Sprawdzają się na każdą okazję, podkreślają sylwetkę i są ponadczasowe. Sprawdź, z czym je połączyć, aby prezentowały się jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz